Zmiany regulaminu Budżetu Obywatelskiego

 

Organizacja spotkań-imprez integracyjnych w ramach sądeckiego Budżetu Obywatelskiego to ważne zagadnienie. Ono bodaj stało się emblematyczne dla dyskusji odnośnie BO w Nowym Sączu. Prawdopodobnie to właśnie ta sprawa była powodem zapowiedzianych badań Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. 

Skala organizowanych imprez integracyjnych w 2023 jest większa niż wycieczek. W 18 osiedlach zaplanowano takie imprezy. Kwota łączna to 608 801 zł. 

Należy zaznaczyć jednak słowo „imprezy”. Nie jest ono użyte przypadkowo, ponieważ organizowanym spotkaniom towarzyszy catering, oprawa muzyczna, budżety na osobę nawet 200 zł. 

Trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy powinny być wykluczane z projektów takie wydarzenia, jak imprezy integracyjne. Nie chodzi o narzucenie odpowiedzi. Nie chodzi o postulowanie, aby wykluczyć organizację takich spotkań w regulaminie BO. 

Binarne podejście jest także ryzykowne, ponieważ można wylać dziecko z kąpielą. Istnieje możliwość dopuszczenia spotkań integracyjnych dla dzieci, dla seniorów z ograniczonym budżetem wydatków na osobę do 30, 50 złotych. Może warto i taki wariant wziąć pod uwagę? 

Ważny w tej sprawie jest głos Obywateli Miasta. Zdaje się, że istnieją 3 możliwości: a) zostawiamy, jak jest teraz, b) usuwamy wszystkie spotkania integracyjne, c) limitujemy, co do uczestników i kwot. 

Prosimy o oddanie swojego głosu w tej sprawie.

5
1

Poprawa dostępności strony