PRZYSTANEK DUNAJEC – czyli budowa strefy rekreacyjno – wypoczynkowej wzdłuż Dunajca

 

Hotel Panorama położony jest w bardzo malowniczym miejscu, nad rzeką Dunajec i w samym centrum miasta Nowego Sącza. Wielu turystów korzysta ze znajdującego się pod hotelem parku dla samochodów, aby z tego miejsca zacząć ciekawą podróż wzdłuż licznych tras rowerowych, które przebiegają pod hotelem. A co gdyby tereny obok tych tras wzdłuż rzeki Dunajec zostały zaadaptowane na Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe? 

Interesujące projekty i wizualizacje opracowała w ramach Grupy Młodzieżowej Sędziwoja: studentka Politechniki Krakowskiej Pani Klaudia Kurzeja oraz dwóch studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego Pan Jakuba Skrężyna i Pan Damian Gardocki.

Projekt wydaje się interesujący i przedstawia różne formy wypoczynku, od ścieżek spacerowych, poprzez mory i stacje wypoczynkowe dla rowerzystów, kładki do leżakowania i opalania wzdłuż Dunajca. Warto bowiem organizować przestrzeń miejską w centrum pod takie miejsca, które nie tylko służyłyby mieszkańcom, ale również przyciągałyby turystów z okolicznych miejscowości, a nawet odległych zakątków Polski.

Ta inwestycja wpłynęłaby także na rewitalizację i ożywienie życia na sądeckiej starówce.

Czy warto promować taka inwestycję i starać się o to aby została ona dofinansowana z budżetu Miasta Nowego Sącza?

Co o tej inwestycji sądzą obywatele Miasta Nowego Sącza? Można zabrać głos w sondażu.

1
0

Poprawa dostępności strony