­

 AKTYWIZACJA SENIORÓW W GRYBOWIE

 

Ta sprawa wymaga szerszego objaśnienia. Problem stary jak świat. Istnieje bowiem konflikt pokoleniowy pomiędzy starszymi a młodymi. To ma zaś ogromny wpływ na trudności w utrzymaniu zdrowych i przyjaznych relacji międzypokoleniowych. Czy istnieje zatem taka płaszczyzna na, której te dwa pokolenia mogłyby się porozumieć? To ważne pytanie.

Grupa Młodzieżowa z ZSZ w Grybowie zastanawiała się co mogłaby zrobić, aby to zmienić. Doszli do wniosku, że istnieje potencjalna możliwość współpracy z seniorami. Zarówno jedni jak i drudzy mogliby być dla siebie nauczycielami. Juniorzy dla seniorów w dziedzinie opanowania podstawowych umiejętności obsługi komputera i telefonu komórkowego, a seniorzy z kolei mogliby nauczyć młodych umiejętności manualnych, przydatnych w życiu.

Młodzież szukała nawet okazji jak ten pomysł wcielić w życie. Zwyczajowo w okolicach Dnia Babci i Dziadka, organizuje się akademie okolicznościowe w szkołach, domach kultury. Młodzież wpadła na pomysł zorganizowania warsztatów dla seniorów w sali komputerowej zamiast uroczystych akademii. Według nich to doskonała okazja na przełamanie pierwszych lodów i trampolina do dłuższej  i dalszej współpracy.

Starsze pokolenie mając bagaż doświadczeń życiowych mogliby pełnić rolę doradców w udzielaniu porad i rozwiązywaniu trudności. Zatem korzyści byłyby obustronne i być może ta inicjatywa byłaby podwaliną do stworzenia w mieście i gminie Grybów Centrum Aktywizacji Seniorów, o której już od jakiegoś czasu się słyszy.

Co sadzicie o takich działaniach? Czy to ma sens? Czy to może się udać?

0
0

Poprawa dostępności strony