Otwarty basen z Grybowie

Temat budowy basenu w Grybowie powraca  jak bumerang. Dlaczego do tej pory nie ma basenu krytego czy otwartego?

Skoro temat co jakiś czas się pojawia i jest szeroko dyskutowany,  to musi oznaczać. że problem jest żywy i mieszkańcy omawiają go i oczekują konkretnej decyzji. Kiedyś tłumy mieszkańców gromadziły się nad brzegiem rzeki Białej, ale te czasy się nie wrócą, rzeka jest płytka, zanieczyszczona i nie spełnia wymogów sanitarnych.

Młodzież i dzieci zazdrośnie patrzą na okoliczne miejscowości, w których istnieją baseny, gdzie mieszkańcy mogą spędzać czas w upalne dni nad wodą.

Grupa Młodzieżowa funkcjonująca w ramach MAPO – Młodzieżowej Akademii Partycypacji Obywatelskiej – przy ZSZ w Grybowie wysunęła odważnie koncepcje budowy otwartego basenu w Grybowie.

To konstruktywna propozycja, tym bardziej, że wskazana jest konkretna lokalizacja. W Grybowie obok boiska orlik, na Równiach jest miejsce na basen. To nie musi to być od razu wielki obiekt. Może to być niewielki basenik z zapleczem gastronomicznym. Plażowicze latem mogliby cieszyć się przebywaniem nad basenem i korzystać z istniejącego już orlika, gdzie mile można spędzić czas. Byłby to również obiekt rodzinny, gdzie mieszkańcy Grybowa spędzaliby czas we wakacje. Gdyby przy takowym basenie działała mała gastronomia, to miejsce przyciągałoby tłumy mieszkańców na całe dni. Dzieci i młodzież z Grybowa wreszcie nie musiałyby wyjeżdżać na inne sąsiednie baseny.

Basen przywróciłby dawne czasy plażowania nad brzegiem Białej. Proponowane miejsce nie jest także przypadkowe, ponieważ miejsce postulowanego basenu znajduje się dokładnie przy rzece Białej. To bardzo urokliwe miejsce…

Co sądzą o takiej propozycji mieszkańcy Grybowa? Można w tej sprawie oddać swój głos.

3
0

Poprawa dostępności strony