Jaka inwestycja w Starym Sączu?

 

Gmina Stary Sącz to gmina, która inwestuje najwięcej w powiecie nowosądeckim, nie licząc Nowego Sącza. Chodzi o kwoty podawane w liczbach bezwzględnych. W Starym Sączu na wydatki inwestycyjne wydaje się pomiędzy 40 a 50 milionów rocznie. To widać, bo gmina buduje wiele. Powstało nawet bobrowisko, które stało się wręcz symbolem rozmachu inwestycyjnego. 

Obecnie na warsztacie inwestycyjnym są dwie inwestycje w gminie. Kryty basen i kryte lodowisko zamieniane latem na rolkowisko. Niewielu się zdziwi, gdy gmina pobuduje te obydwie inwestycje. Ale w tym momencie należy zadać pytanie choćby teoretycznie: która z tych inwestycji jest istotniejsza dla mieszkańców gminy, na której obywatelom bardziej zależy? A może wynik konsultacji obywatelskich zadecyduje o kolejności realizacji tych inwestycji? 

Postawienie takiej alternatywy niechaj stanie się symbolicznym dowodem, że mieszkańcy mogą współdecydować, wyrażać swoją opinię W Starym Sączu. Wszak, wypowiadać się w formie głosowania można nie tylko podczas wyborów i elekcji radnych i burmistrza. Sprawa wyboru pomiędzy basenem krytym i lodowiskiem krytym nie jest już taka oczywista. Istnieją amatorzy pływania zimą i jeżdżenia na łyżwach i rolkach. 

 

2
0

Poprawa dostępności strony