Szanowni, Droga Młodzieży,

wybaczcie ten „dziaderski” początek, to w ramach pewnej prowokacji. Naśladowanie głosu Młodych najczęściej brzmi fałszywie. Piszemy po staremu. Wiecie o tym, znacie to „trucie” stary zgredów. Do rzeczy, zaangażowaliśmy się w realizację bardzo ciekawego przedsięwzięcia (naszym zdaniem). Polega ono na określaniu ważnych tematów dla rozwoju Nowego Sącza, także regionu, powiatu, całej Polski. Czemu nie? Te tematy będą potem poddawane konsultacjom społecznym z użyciem dedykowanej aplikacji. Niech wypowiadają się obywatele!

 

Ten projekt jest skierowany do młodych ludzi. Młodzi ludzie będą formułować zagadnienia, tematy, wszystko… To niech właśnie Oni-Wy przemówią własnym głosem. Nie jest łatwo wymyślić – nam starym – co zajmuje Młodych obecnie. Może nawet, rzeczywistość, nasz wiek, uwikłały nas w schematyczność i tendencyjność. Prawdopodobnie nie mamy już dobrego oglądu spraw. Uznaliśmy zatem, że warto ODDAĆ głos WAM. Ciekawe co Wy myślicie o naszym mieście, o sprawach publicznych i obywatelskich. Nasz rola ograniczy się wyłącznie do „budki suflera”. Chcemy być powściągliwi, a zarazem, jakoś konstruktywni.

 

Można wymyślić wszystko, sformułować pytania i potem poddać je osądowi obywatelskiemu. To może być inspirujące… Każdy młody może przystąpić. Nie wymagane są poświadczenia, nie wydajemy legitymacji. Nie będziemy organizować akademii, nie będzie nudnych przemów, wręczania odznaczeń.

 

Będziemy dyskutować, organizować sesje problematyczne. Wszystko będzie w trybie „free”. W temat zaangażują się wiodące media sadeckie, będą patronować projektowi. Będziemy wymyślać i pisać o tym. Chcemy, abyście to właśnie Wy pisali. Myśmy już dużo powiedzieli i napisali…

 

Z przedsięwzięciem nie „wyskoczyliśmy”, namawiała nas do tego pewna organizacja pozarządowa. Wydała nam się niezależna i prawdziwie „pozarządowa”. Nie stwierdziliśmy uwikłań. Tutaj można o nich poczytać: https://instytut-karpacki.org/.

 

Zaczynamy projekt od grudnia, ostro od stycznia, a od lutego będzie głośno.

 

Jeżeli uważacie za słuszne, to zgłaszajcie akces. Piszcie na nasz adres, na FB, na adres Instytutu Karpackiego.

 

0
0

Poprawa dostępności strony